OFF Country Club

OFF Country Club

Monika Brodka

Quebonafide

Nadeszły wyjątkowe i niespodziewane czasy, przez co wydarzenia, w których możemy uczestniczyć również cechują się pewną wyjątkowością. Zeszły rok sprawił, że cierpieliśmy na brak imprez, koncertów i letnich festiwali. Przez to w tym roku jesteśmy bardziej spragnieni muzyki na świeżym powietrzu. Ja niewątpliwie się za tym stęskniłam, bo każde lato oznaczało dla mnie wiele koncertów plenerowych, a jesień – tych bardziej kameralnych w zamkniętych przestrzeniach. W tym roku wciąż wiele wydarzeń zostało przeniesionych, natomiast kilka z nich powróciły. Czasem w zmienionej formie, ale czy to kogokolwiek powstrzymało? Pewnie, że nie!

OFF Festival

Jeżeli chodzi o koncerty na terenie Śląska – bo ten region jest mi najbliższy, to OFF jest niewątpliwie jednym z bardziej znanych festiwali. Początkowo organizowany w Mysłowicach, później przeniesiony do Katowic, obecnie jest wizytówką Doliny Trzech Stawów. Mnie niestety na pierwszego OFFa jeszcze przyjdzie poczekać, ponieważ edycja z zeszłego roku została przeniesiona na 2022 rok. W tym roku jednak to wydarzenie odbyło się w trochę zmienionej formie – jednak wciąż wyczekiwanej.

Artur Rojek

OFF Country Club

Monika Brodka

Quebonafide

OFF Country Club

OFF Country Club

Kameralnie z naturą w tle – takie słowa przychodzą mi na myśl, gdy pomyślę o tym wydarzeniu. Trzy dni spędzone na leżakach między drzewami, przeplatane wybornymi koncertami sprawiły, że zapomniałam o pandemii. I wydaje mi się, że wielu z nas właśnie taki wypoczynek byłby potrzebny znacznie częściej niż raz w roku.

To wydarzenie było wyjątkowe, nie tylko dlatego, że znacznie spokojniejsze niż regularny festiwal. Dla mnie były to pierwsze koncerty od lutego 2020 i przyznam, że trochę zapomniałam jak pięknie brzmi muzyka grana na żywo i ile emocji temu towarzyszy.

Dla artystów zeszły rok był wyjątkowo trudny i podczas koncertów okazali mnóstwo radości z tego, że wrócili na scenę. Najbardziej wyczekiwany był przeze mnie koncert Artura Rojka, który występem w NOSPRze zamknął muzycznie mój 2020 rok. W piątkowy wieczór pod sceną była świetna zabawa i można było wyczuć wśród publiczności to wyczekiwanie na rozpoczęcie koncertu. Pozostali artyści na OFF Country Club również przyciągnęli wiernych fanów – Brodka oraz Smolik ze swoimi nowymi materiałami, Mitch&Mitch, którzy nie pierwszy raz gościli na OFFowej scenie, czy Quebonafide ze swoim fantastycznym kontaktem z publicznością, który zamknął weekend.

Jak mija Wasze lato? Jeżeli jesteście fanami festiwali, czy mieliście okazję spędzić czas, na którymś z nich? A może planujecie już koncerty na przyszły rok?

Artur Rojek

Artur Rojek

OFF Country Club Artur Rojek

Artur Rojek

Monika Brodka

OFF Country Club Smolik

OFF Country Club Quebonafide

Quebonafide

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*