Przeglądasz wpisy z tagiem: miasto

Śląska sobota

Dzisiejszy wpis zacznę od pytania, które raczej skieruję do osób spoza Śląska. Bo obawiam się, że mieszkańców Śląska mogłabym nim nawet obrazić 😀 Czy znacie jedną z popularniejszych katowickich dzielnic, a zarazem osiedle? Sławne z czerwonych okiennic, kontrastujących z surowością cegły, miejsce to jest charakterystycznym widokiem ze śląskich pocztówek czy książek o tym regionie. Nikiszowiec – bo to o nim mowa, przyciąga zarówno osoby mieszkające tutaj jak i turystów spoza regionu, [..]

Letnie wieczory w mieście

Lato już za nami, a ja przyznam, że w tym roku wyjątkowo go nie poczułam. Podsumowując, na Śląsku, tu gdzie mieszkam, było bardzo niewiele upalnych dni. Wiem, że dla niektórych taka pogoda jest błogosławieństwem, bo upały bywają bardzo trudne do zniesienia. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie miasta mają tendencję do betonozowania, uciekając od przyrody. Na szczęście coraz więcej miejsc zaczyna dostrzegać to, że te rozwiązania wcale nie [..]

Całodniowy spacer po Monachium

Trzeci dzień wyjazdu był dniem wolnym od pracy i zobowiązań, więc zaplanowałam go tak, jak lubię najbardziej! Na spacerze i zwiedzaniu miasta połączonym z fotografowaniem każdego rogu! Przyznam, że spędzanie czasu samemu, zwłaszcza w obcym mieście może być wyzwaniem, ale umiejętność bycia z własnymi myślami jest bardzo ważna! Uczyłam się tego ostatnie 3 lata i mimo, że początki nie były łatwe, to teraz uwielbiam te chwile. Momenty ciszy, szybkich decyzji podejmowania [..]

Pierwsza doba w Monachium

Monachium przywitało nas gradowo – wyjazd zapowiadał się deszczowy, jednak udało się złapać trochę słońca i pomimo marcowej aury, te 4 dni obfitowały w długie spacery! W stolicy sławnej Bawarii byłam pierwszy raz i mimo że na chwilę, to udało mi się skosztować trochę lokalnej kuchni, zwiedzić pieszo centrum i przede wszystkim – zrobić mnóstwo zdjęć! Zapraszam Was do pierwszego z wpisów, w których chcę Wam opowiedzieć kilka ciekawostek dotyczących [..]