Styczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Styczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Boże Narodzenie już za nami, a świętowanie Nowego Roku upłynęło nam w atmosferze iście wiosennej. Niewątpliwie brak śniegu najbardziej daje się nam we znaki właśnie w tym końcowo-grudniowym okresie. Marzymy o cudownym białym krajobrazie, niczym z pocztówek, gdy czujemy się przytulnie we własnych domach, ze świecącymi lampkami na choince. Tymczasem od kilku lat pogoda płata nam figle. W tym tygodniu jednak na Śląsku wróciła zima, niestety tylko na chwilę. Dajcie znać jak to wygląda w miejscach gdzie mieszkacie, czy też było tak pięknie?

Park w sercu metropolii

Dzisiaj chciałam podzielić się kilkoma zdjęciami sprzed dwóch lat. W 2021 roku styczeń był wyjątkowo piękny i zimowy. Od dłuższego czasu moim ulubionym miejscem na spacery jest Park Śląski i tak było też w tym przypadku. Uwielbiam park nie ze względu na jego najbardziej popularne miejsca, ale właśnie dzięki tym pobocznym ścieżkom. Jeżeli zwykle korzystacie z głównych tras, polecam Wam czasem zboczyć z głównych alejek i odejść w nieco bardziej zalesione, a mniej zaludnione miejsca. Wtedy można naprawdę napawać się ciszą, dźwiękami natury i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Gdy tęsknimy za śniegiem, robimy się nostalgiczni

W zeszłym roku udało mi się przebyć naprawdę wiele kilometrów po Parku Śląskim. Uzbrojona w ulubioną kawę staram się w każdą niedzielę odbyć regenerujący spacer. Nie ukrywam, że śnieg i piękna zimowa pogoda sprawia, że takie spacery są o wiele przyjemniejsze i potrafią być naprawdę klimatyczne. Zdarzyło się Wam przeglądać Instagrama bądź Pinteresta i zachwycać się zimowymi ujęciami Central Parku, czy też Hyde Parku? Mieszkając na Śląsku naprawdę nie musimy szukać tak daleko! Wiedzieliście, że nasz Park jest o wiele większy od tych wcześniej wymienionych? To daje nam naprawdę ogromny potencjał spacerowy i fotograficzny zarazem, jeżeli lubicie robić zdjęcia. W tym roku jeszcze nie miałam okazji przejść się po swoich ulubionych miejscach z aparatem, ale jeżeli ta zimowa aura powróci, na pewno odrobię zaległości. Jakie są Wasze ulubione miejsca w Parku? Może macie do polecenia jakieś rzadko odwiedzane perełki tej okolicy? W końcu gdy tęsknimy za śniegiem, odzywa się nasze wewnętrzne dziecko – kto nie wspomina z łezką w oku wszystkich zabaw i białych ferii?

Chciałabym Was również zaprosić na nowy profil bloga na Instagramie – dotychczas korzystałam z prywatnego konta, a nowości blogowe pojawiały się na Facebooku, jednak stwierdziłam, że Instagram będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Zapraszam Was do śledzenia nowych wpisów, stories i oczywiście followania!

Styczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Zimowa aura

Zimowa aura

Styczeń, a my tęsknimy za śniegiemStyczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Zimowa aura

Zimowa aura

Komentarze (8)

 • Subiektywne Piękno 31 stycznia 2023

  We Wro jest bardzo mało śniegu, pojawia się rzadko i raczej na chwilę, ale mnie to akurat cieszy 🙂

  • Martyna Korzeniec 2 lutego 2023

   Oh, doskonale to rozumiem! W mieście śnieg potrafi być bardzo uciążliwy, wręcz niebezpieczny, zwłaszcza gdy drogi nie są regularnie odśnieżane!

 • Lili93 3 lutego 2023

  Mam wrażenie że ogólnie, tęsknota za czymkolwiek, sprawia że człowiek robi się nostalgiczny.
  Co do śniegu- pamiętam ten styczeń sprzed dwóch lat, niestety nie są to miłe wspomnienia, aczkolwiek zima była wtedy, bardziej zimową, niż teraz. Od kilku dni, sypie śnieg, ale po opadnięciu na ziemię, zaraz znika…
  pozdrawiam

 • Jenovia Dżemson 5 lutego 2023

  Przepiękne i wysoce inspirujące zdjęcia.
  Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego obrazu!^^

 • Klaudia Zuberska 10 lutego 2023

  Witam serdecznie ♡
  Bardzo ładne zimowe zdjęcia 🙂 Cóż… ja tęsknię za wiosną, za latem. Od pierwszej chwili, gdy nastała jesień. Jestem zdecydowanie ciepłolubna i choć zima jest piękna i inspirująca, to jednak nie jest to mój czas. Śniegu u mnie ciut ciut, za to mrozu nie brakuje. Jeżeli chodzi o parki, to bardzo lubię. Mieszkam na wsi, więc zamiast do parku częściej chodzę do lasu 🙂
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  • Martyna Korzeniec 11 lutego 2023

   Dziękuję! Mieszkanie tak blisko lasu to musi być cudowna sprawa! Na pewno jest to Twoje miejsce na odpoczynek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*