Styczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Styczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Boże Narodzenie już za nami, a świętowanie Nowego Roku upłynęło nam w atmosferze iście wiosennej. Niewątpliwie brak śniegu najbardziej daje się nam we znaki właśnie w tym końcowo-grudniowym okresie. Marzymy o cudownym białym krajobrazie, niczym z pocztówek, gdy czujemy się przytulnie we własnych domach, ze świecącymi lampkami na choince. Tymczasem od kilku lat pogoda płata nam figle. W tym tygodniu jednak na Śląsku wróciła zima, niestety tylko na chwilę. Dajcie znać jak to wygląda w miejscach gdzie mieszkacie, czy też było tak pięknie?

Park w sercu metropolii

Dzisiaj chciałam podzielić się kilkoma zdjęciami sprzed dwóch lat. W 2021 roku styczeń był wyjątkowo piękny i zimowy. Od dłuższego czasu moim ulubionym miejscem na spacery jest Park Śląski i tak było też w tym przypadku. Uwielbiam park nie ze względu na jego najbardziej popularne miejsca, ale właśnie dzięki tym pobocznym ścieżkom. Jeżeli zwykle korzystacie z głównych tras, polecam Wam czasem zboczyć z głównych alejek i odejść w nieco bardziej zalesione, a mniej zaludnione miejsca. Wtedy można naprawdę napawać się ciszą, dźwiękami natury i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Tęsknimy za śniegiem

Gdy tęsknimy za śniegiem, robimy się nostalgiczni

W zeszłym roku udało mi się przebyć naprawdę wiele kilometrów po Parku Śląskim. Uzbrojona w ulubioną kawę staram się w każdą niedzielę odbyć regenerujący spacer. Nie ukrywam, że śnieg i piękna zimowa pogoda sprawia, że takie spacery są o wiele przyjemniejsze i potrafią być naprawdę klimatyczne. Zdarzyło się Wam przeglądać Instagrama bądź Pinteresta i zachwycać się zimowymi ujęciami Central Parku, czy też Hyde Parku? Mieszkając na Śląsku naprawdę nie musimy szukać tak daleko! Wiedzieliście, że nasz Park jest o wiele większy od tych wcześniej wymienionych? To daje nam naprawdę ogromny potencjał spacerowy i fotograficzny zarazem, jeżeli lubicie robić zdjęcia. W tym roku jeszcze nie miałam okazji przejść się po swoich ulubionych miejscach z aparatem, ale jeżeli ta zimowa aura powróci, na pewno odrobię zaległości. Jakie są Wasze ulubione miejsca w Parku? Może macie do polecenia jakieś rzadko odwiedzane perełki tej okolicy? W końcu gdy tęsknimy za śniegiem, odzywa się nasze wewnętrzne dziecko – kto nie wspomina z łezką w oku wszystkich zabaw i białych ferii?

Chciałabym Was również zaprosić na nowy profil bloga na Instagramie – dotychczas korzystałam z prywatnego konta, a nowości blogowe pojawiały się na Facebooku, jednak stwierdziłam, że Instagram będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Zapraszam Was do śledzenia nowych wpisów, stories i oczywiście followania!

Styczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Zimowa aura

Zimowa aura

Styczeń, a my tęsknimy za śniegiemStyczeń, a my tęsknimy za śniegiem

Zimowa aura

Zimowa aura

Komentarze (2)

  • Subiektywne Piękno 31 stycznia 2023

    We Wro jest bardzo mało śniegu, pojawia się rzadko i raczej na chwilę, ale mnie to akurat cieszy 🙂

    • Martyna Korzeniec 2 lutego 2023

      Oh, doskonale to rozumiem! W mieście śnieg potrafi być bardzo uciążliwy, wręcz niebezpieczny, zwłaszcza gdy drogi nie są regularnie odśnieżane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*